Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Amuuri leopardi kutsikate sündi saab taas netist jälgida

Tallinna Loomaaed ja Digisilm Pro OÜ toovad sel kevadel koostöös kõikide vaatajateni üliharuldase amuuri leopardi kutsikate sünni. Otsepilti leopardi pesast saab näha siin. - http://www.digisilm.ee/loomad/amur/pesakaamera.html


"Kui XX sajandi algul oli amuuri leopard Primorje lõunaosas üsna tavaline asukas, siis tänapäeval elab Venemaa, Hiina ja Põhja-Korea kokkupuutealal vaid ligi poolsada isendit.

Amuuri leopard on tõenäoliselt ainuke suur kaslane, kelle puhul tuleks lähemas tulevikus kõne alla taasasustamine loodusesse, kasutades loomaaedades sündinud loomi. Lisaks kogutakse tehistingimustes informatsiooni loomade geneetilise ja füsioloogilise seisundi, käitumise ja sigimise kohta.
Võimalus jälgida ja salvestada kottpimedas pesakambris toimuvat viib uurimistöö uuele tasemele ja on põnev ka kõigile loomahuvilistele. Unikaalseks teeb asja aga eelkõige see, et maailmas on väga vähe loomaaedu, kus amuuri leopard sigib ja esimene kord on nüüd võimalus seda protsessi ka infrapunakaamera abil jälgida," ütles Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal.

Digisilma juhatuse liikme Mario Puhki sõnul jääb kaamera üles vähemalt aastaks, et saaksime üheskoos kaasa elada kutsikate arengule. "Omalt poolt kutsume kõiki Darlale pöialt hoidma ja loodame, et väikestest leopardipoistest saavad kuulsused igas maailma nurgas, kus on olemas internet," kommenteeris Puhk.

Delfi

Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt