Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Ansip: töötuskindlustusmakse langeb 3 protsendile

Peaminister Andrus Ansip tegi eile koalitsiooninõukogus ettepaneku langetada 1. jaanuarist 2013 töötuskindlustusmakse 3 protsendile.


«Töötuskindlustuse maksemäära tuleb alandada. Oleme selles ka koalitsiooni moodustades kokku leppinud. Lähtudes töötukassa reservide mahust ja töötukassa prognoositavatest rahavoogudest on mõistlik alates 1.jaanuarist 2013 vähendada summaarne maksemäär 4,2 protsendilt 3,0 protsendini,» rääkis Ansip Postimehele.

«Leppisime selle võimupartneriga kohe alguses kokku. Meie lubasime langetada 1. jaanuarist 2013, keskliidud nõudsid 1. jaanuarist 2012. See pole võimalik. Tuleval aastal aga viime määra 4,2 protsendilt 3 protsendi peale. Siin konflikti ma ei näe, aga praegu tagant järgi langetamine ei tule kõne allagi.»

Peaminister taunis tööandjate keskliidu ja ametühingute keskliidu soovi saada endale töötuskindlustuse maksemäära kehtestamise õigust.

«Töötuskindlustus on sundkindlustusega. Sundkindlustuse puhul on tegemist niivõrd kaaluka põhiseadusliku riivega, et pigem tuleks veelkord kaaluda maksemäära kehtestamise õiguse andmist valitsuse asemel riigikogule, mitte kehtestamise õiguse delegeerimist ametiühingutele ja kutsealaliitudele,» leidis ta.

«Nii oli kavandatud ka esialgses seaduseelnõu tekstis. Kuna põhiseaduse järgi on abi osutamine hädasolijatele riigi kohustus, ei saa selle kohustuse täitmiseks vajalike vahendite üle otsustamist delegeerida kutsealaliitudele ja ametiühingutele.»

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt