Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Aprill algab kümne külmakraadiga

Ilmajaama teatel sajab lähipäevadel lörtsi ja vihma, nädalavahetusel on oodata lund ja tormituuli ning uue kuu alguses võib termomeetrinäit langeda koguni kümne külmakraadini.


Ilm on väga muutlik, sest kiires loodevoolus liiguvad üksteise järel sajusema ilmaga madalrõhulohud ja selgema taevaga kõrgrõhuharjad üle Läänemere idakalda.

Neljapäeval eemaldub madalrõhkkond õige aeglaselt Venemaale ja selle servas sajab Eestis lörtsi ja vihma. Öösel on sajud intensiivsemad. päeval nõrgemad. Puhub loodetuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, päeval +2..+6 kraadi.

Reede öö on kõrgema õhurõhu foonil põhiliselt sajuta. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -4..+2°C. Päevaks jõuab Kesk-Norra rannikult Botnia lahe äärde uus madalrõhkkond ja selle serva mööda jõuavad Läänemere äärde lörtsi- ja vihmapilved. Tuul pöördub edelasse ja lõunasse ning tugevneb. Õhutemperatuur on +3..+7 kraadi.

Laupäevaks liigub tsüklon Soome lahele ja muutub ägedaks ning võib teeolud väga keeruliseks muuta. Sajab tihedat lörtsi, õhtul sekka ka lund. Päeva peale pöördub tuul põhjakaarde ning rannikul paisuvad tuuleiilid tormiseks. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, päeval 0..+4 kraadi.

Pühapäeva öösel sajab Venemaale eemalduva madalrõhkkonna järel lund ja võib tuisata. Loodetuul on väga tugev. Päeva peale jääb sajuhooge harvemaks ning siis tuleb ka vaid kerget lund. Loodetuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-6, päeval -2..+2 kraadi.

Esmaspäeva ööks tugevneb kõrgrõhuharja mõju. Öö on sajuta ja mõõduka läänekaare tuulega. Selgineva taeva all langeb õhutemperatuur -2..-7, kohati -10 kraadini. Päeval jõuab Läänemere õhuruumi uus madalrõhkkond ja taevas kattub lääne poolt alates pilvedega. Lörtsisadu jõuab õhtul. Lõunakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur on -1..+3 kraadi.

Teisipäeva öösel liigub madalrõhkkond edasi Venemaa poole. Üle Eesti liiguvad lörtsi- ja lumesajud. Päevaks tugevneb kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väiksem. Õhutemperatuur on öösel 0..-6, päeval -1..+3 kraadi.

Delfi


Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt