Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Eesti tõusis konkurentsivõime edetabelis kaks kohta

Eesti tõusis Lausanne'i juhtimise arendamise instituudi (IMD) neljapäeval avaldatud riikide rahvusvahelise konkurentsivõime 2012. aasta edetabelis kahe koha võrra 31. kohale.


Eesti möödus tänavuses edetabelis Tšehhi Vabariigist ja Norrast, kirjutas BNS.

Tänavust edetabelit juhivad Hongkong, USA, Šveits, Singapur, Rootsi, Kanada, Taivan, Norra, Saksamaa ja Katar. Eestiga ligilähedasel positsioonil on 28. kohal Tsiili, 29. kohal Prantsusmaa, 30. kohal Tai, 32. kohal Kasahstan, 33. kohal Tšehhi ja 24. kohal Poola.

Selle aasta edetabeli suurimad tõusjad on Leedu, kes jõudis mulluselt 45. kohalt 36. kohale, Island ja Norra. Austraalia on langenud kuus kohta üheksandalt kohalt 16.

Eesti konkurentsivõime tugevaimaks küljeks ehk 24. kohaga hindas IMD tänavu taas valitsuse tõhusust, järgnesid 32. kohaga infrastruktuur, 38. kohaga majanduse seisund ja äritegevuse efektiivsus. Eesti tõusu edetabelis tagas just majanduse seisundi paranemine, kus tõus toimus mulluselt 51. kohalt tänavusele 38. kohale

Lisaks edetabelikohale avaldab IMD riikide konkurentsivõime näitajat ka protsendina esikohal oleva riigi suhtes. Eesti võimekust hinnati sel aastal 66,9 protsendiga Hongkongi suhtes, mis on 1,3 protsendipunkti madalam kui mullu.

Eesti ettevõttejuhtide hinnangul on Eesti majanduskeskkonna kõige atraktiivsemateks ja efektiivsemateks külgedeks konkurentsivõimeline maksusüsteem, soodsad hinnad, majanduspoliitika stabiilsus ja ärisõbralik keskkond.

Eesti parim koht tabelis on kriisieelse 2006. aasta 19. koht.

Eesti võtab IMD projektist osa alates 2002. aastast. Eestipoolseks koostööpartneriks IMD-le on Eesti Konjunktuuriinstituut.

Delfi


Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt