Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Eestis röövib bensiini hind taskust üle kahe korra rohkem kui Soomes

Kui võrrelda bensiini hinda inimeste sissetulekuga, röövib tankimine Eesti elaniku taskust üle kahe korra rohkem raha kui Soomes, ent on veidi taskukohasem kui Lätis ja Leedus.


Uudisteväljaanne Bloomberg reastas 55 maailma riiki sealsete bensiinihindade järgi ning võrdles neid elanike sissetulekuga. Kütusehinna järgi asub Eesti 55 riigi seas 28., iga riigi asukate sissetulekut arvestava "suhtelise hinna" järgi 20. kohal, vahendab Õhtuleht.

Kui Eestis maksab gallon (3,79 liitrit) bensiini 7,05 USA dollarit, tähendab see, et keskmist palka teeniva eestlase päevapalgast kulub galloni ostmiseks 14 protsenti.

Soomes, kus bensiinigalloni hind poolteise dollari jagu kõrgem, kuid inimeste keskmine sissetulek üle kolme korra kõrgem kui Eestis, saab galloni kütust osta päevapalgast vaid 6 protsenti moodustava summa eest.

Läti ja Leedu elanikele annab kütusehindade tõus aga veelgi valusama hoobi kui Eestis - keskmist palka teenival Läti elanikul on Bloombergi kogutud andmete põhjal ühe galloni bensiini ostmiseks vaja välja käia 21, Leedus 19 protsenti oma päevatasust.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt