Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Haigekassa ravijärjekorrad on viie aasta pikimad

Kuigi haigekassa on juba paar aastat ambulatoorset ja päevaravi statsionaarsega võrreldes esiplaanil hoidnud, on 1. jaanuari seisuga haiglate järjekorras ootavate inimeste hulk aastatega kasvanud.


Selle aasta jaanuari seisuga ootas ambulatoorse ravi järjekorras 236 671 inimest ja päevastatsionaari järjekorras 5727 inimest, mis on vastavalt 27% ja 35% enam kui 2008. aastal, näitab haigekassa statistika. Statsionaarse eriarstiabi järjekorras samasugust kasvu toimunud pole, järjekorrad olid kõige pikemad hoopis 2009. ja 2010. aastal. kirjutab ajaleht Meditsiiniuudised.

Üks pikenemise põhjuseid on haigekassa teatel asjaolu, et haigekassa nõukogu muutis 2009. aastal majanduskriisi tingimustes ambulatoorse ravijärjekorra maksimumpikkust neljalt nädalal kuuele. See suurendas paratamatult ka ravijärjekorras olevate isikute arvu, selgitas haigekassa tervishoiuosakonna ravi rahastamise talituse juht Kristiina Kahur.

Tema sõnul suurendati sel aastal eriarstiabi eelarves võrreldes mullusega ambulatoorsete ravijuhtude arvu 0,2%, päevaravijuhtude arvu 0,9% ja statsionaarsete juhtude arvu 0,2%.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt