Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Hispaania alistas Portugali penaltitega

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste esimene finalist selgus penaltiseerias, kui tiitlikaitsja Hispaania väravateta lõppenud normaal- ning lisaaja järel Portugali alistas.


Penaltiseeriat alustasid mõlemad väravavahid tõrjetega. Bruno Alves lõi aga neljandana latti ning Hispaania jaoks vormistas 4-2 võidu Cesc Fabregas.

Normaalajal oli võimalusi mõlemal poolel. Teravamalt sai löögile Hispaania, kuid Portugal teenis rohkem karistus- ning nurgalööke.

Teise finalisti selgitavad Saksamaa ja Itaalia.

Kui Hispaania on kahekordne Euroopa meister (1964 ja 2008), siis Portugalil on varasemast parima tulemusena ette näidata finaalikoht aastast 2004. Muide, Hispaania jalgpallikoondis pole suurturniiridel poolfinaalis seni kordagi kaotanud.

Ametlikes mängudes on naabrid kohtunud 37 korda, Hispaania võitnud neist 15 ja Portugal 9 kohtumist. Viimati mängiti 2010. aasta novembris kui Lissabonis toimunud sõpruskohtumises purustas Portugal külalised 4:0!

Vastamisi oldi ka 2010. aasta MM-finaalturniiril kui Hispaania alistas Portugali 1/8 finaalis 1:0. Ainsa värava lõi siis teisel poolajal David Villa.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt