Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Kalev vahetas välja kõik šokolaadi tootmise seadmed

Magusatootja Kalev vahetas muudatuse käigus välja kogu šokolaadimasside tootmiseks vajaliku seadmestiku, investeerides kokku kolm miljonit eurot.


Uued seadmed tarnis Kalevile maailma suurim šokolaaditootmisseadmete valmistaja, Šveitsi ettevõte Bühler, teatas ettevõte.

Kalevi juhatuse esimees Kaido Kaare sõnas, et uued tootmisseadmed avardavad Kalevi võimalusi toota kvaliteetseimat ning senisest laiemat valikut šokolaadi, mis omakorda tõstab oluliselt Kalevi toodete konkurentsivõimet nii Eestis kui mujal maailmas.

“Kalevi šokolaadiköögi toodang ei jää nüüdsest millegi poolest alla maailma tipptootjate toodangule ja on igati võrreldav näiteks kuulsa Šveitsi šokolaadiga. See avardab oluliselt Kalevi ekspordivõimekust. Ekspordi kasvu arvelt näeme perspektiivi ka uute töökohtade loomiseks Kalevisse,” märkis Kaare.

Uue šokolaadiköögi toodang jõuab Eestis kauplustesse järk-järgult lähiajal. Tarbijad tunnevad uues šokolaadiköögis valminud šokolaaditooted ära vastava pakendimärgistuse järgi.

“Eestis müüdava šokolaadi retseptid ja maitseomadused ei muutu, küll aga tõusevad šokolaadi kvaliteediomadused, näiteks peensusaste, sulavus ja maitse pehmus,” lausus Kaare.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mille turuosa ulatus turu-uuringufirma AS Nielsen järgi perioodil detsember-jaanuar 2012 40,5% protsendini, olles kasvanud aastaga 2,1 protsendipunkti võrra.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt