Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised :: Reaalne elu

Kellele "sooduskaardid" tegelikult kasulikud on?

Kirjutama ajendas mind järjekordne säästukaardibuum, mis on ühes kauplusteketis algatatud. Kujutate ette, lähen mina pühapäeva hommikul, endal silmad veel unised peas, poodi kohvi järele. Alguses ei saa arugi, mis on juhtunud: kohvi hind on umbes eelmise aasta alguse hinnaklassis!Loomulikult haarasin kohe kaks pakki, aga kuna ma ikka veel ei suutnud uskuda, et kohv nii odav on, hakkasin otsima, milles konks on. Ja muidugi leidsin sildilt kribukirjas teate, et kaup on kliendikaardi omanikele ja tavahind lausa topelt. Minu pühapäev oli pärast sellist infolaksu rikutud ja loomulikult läksin naaberpoodi, kust sain oma ostud tehtud ilma üllatusi kartmata.

Nii mõnigi küsiks nüüd, mis mind takistab seda sooduskaarti endale soetamast. Ausalt öeldes ei olegi mingeid muid takistusi, kui kaine mõistus. Mulle lihtsalt ei meeldi olla kellegi katsejäneseks, kelle tarbimisharjumusi kaardistatakse lausa päevade ja tundide lõikes. Niigi jätame me oma käimistest-tegemistest igale poole infot (telefonikõned, sõnumid, pangaautomaadi kasutus). Mingi piir peaks siiski privaatsusel olema. Need kliendi- või säästukaardid - kuidas iganes neid ka ei nimetata - on järjekordne katse meid kaardistada ja katalogiseerida, ainsa erinevusega, et me ise kiidame selle heaks.

Tegelikult ostetakse meilt see info ja makstakse meile nendesamade sooduskaupadega. Mõnda neist pole meile isegi mitte tarvis, aga kuna hind on niivõrd soodne, ei saa ju ostmata jätta. Isiklikult arvan, et kuna veel leidub kauplusi, kus tavaline inimene ka oma ostud saab tehtud, siis minul sellistesse poodidesse asja pole.

Ma ei tea kuidas on lood teistega, aga mulle tuleb vägisi meelde aeg, kui meil olid kõik inimesed "võrdsed", aga mõni oli "veel võrdsem", kes käis poes juba valmispandud ja sissepakitud kauba järel või siis tegi oma ostud poodides, kuhu tavakodanikku lihtsalt sisse ei lastud.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt