Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Keskmine Eesti naine on 44aastane, 165cm pikk ja kaalub 69 kilo

Läheneva emadepäeva puhul pani statistikaamet kokku portree keskmisest Eesti naisest, kes on haritud ja töötab, vanematekodust lahkub varakult ning on ühe või kahe lapse ema.


Ülevaatest selgub, et Eesti naiste tööhõive on Euroopa Liidu keskmisest kõrgem olnud kogu viimase kümnendi. Statistikaameti andmetel töötas eelmisel aastal 15-74-aastastest Eesti naistest 56%. Naisi on enam kaubanduse ja teeninduse, tervishoiu ning hariduse tegevusalal.

Väikeste laste olemasolu suurendab naistel kodule kulutatud aega palju rohkem kui meestel. Kui leibkonnas on alla seitsmeaastaseid lapsi, kulutavad naised majapidamisele ja perekonnale peaaegu kuus tundi päevas ehk ligi poolteist tundi kauem kui mehed. Samas on naiste majapidamisele ja perele kuluv aeg kümne aastaga vähenenud 39 minutit ning seda peamiselt seetõttu, et vähem aega kulub söögitegemisele ning riiete pesemisele ja triikimisele.

Kümne aastaga on enim lisandunud vaba aega - naistel on päevas viis ja pool tundi vaba aega, mida on 34 minutit rohkem kui kümne aasta eest. Enamuse lisandunud vabast ajast kulutab keskmine naine arvuti ees. Kui rääkida naiste hobidest, siis selgub, et 71% rahvakultuuri harrastajatest on naised.


Eesti naine on haritud, naisüliõpilasi on Eestis rohkem kui meesüliõpilasi - umbes 60% üliõpilastest on naised.

Vanematekodust lahkutakse keskmisest varem. Eestis lahkuvad naised vanematekodust iseseisvalt elama varem kui Euroopas keskmiselt - Eestis 23-aastaselt, Euroopas 24-26-aastaselt.

Abiellumine näitab viimase viie aasta jooksul langustrendi. Eesti naine abiellub keskmiselt 25-27 aasta vanuselt. Naise keskmine vanus esimese lapse sünnil on 26 eluaastat.


2012. aasta 1. jaanuari seisuga oli keskmine Eesti naine 44-aastane, 165 cm pikk ja kaalus 69 kg.

Delfi


Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt