Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Ministeerium otsustas kunstiakadeemia siiski Euroopa rahast ilma jätta

Ministeerium ei rahulda Eesti kunstiakadeemia (EKA) vaiet sihtasutus Archimedese otsusele kool lubatud 12 miljonist eurost Euroopa rahast ilma jätta.


Ministeerium ei rahulda Eesti kunstiakadeemia vaiet sihtasutus Archimedese otsusele, kuna sihtasutuse tegevus ja otsused on põhjendatud ning seaduspärased, teatas haridusministeerium.

Täna kinnitas haridus- ja teadusminister ka riikliku järelevalve õiendi Eesti kunstiakadeemia tegevuse õiguspärasuse üle kinnisvaraga seotud küsimustes. Koos järelevalve õiendiga annab ministeerium täna ülikoolile üle ka sõltumatu audiitori aruande Eesti kunstiakadeemia finantsseisundi ja jätkusuutlikkuse hindamise kohta.

Ülikooli kinnisvara puudutava järelevalve käigus selgus, et Eesti kunstiakadeemias on aastatel 2007–2012 tehtud olulisi kinnisvaratehinguid ja sõlmitud uue maja projektiga seotud lepinguid, mis ületavad nõukogu kinnitatud eelarvega ettenähtud vahendite mahtu ning eelarves ettenähtud kasutusvaldkondi või katteallikaid. Eelarved on viidud tehtud kuludega vastavaks alles pärast eelarveaasta lõppu. Ettekirjutuses nõutakse ülikooli tegevuse viimist vastavusse seadustega.

Ministeeriumile on esitatud sõltumatu audiitori aruanne, mis annab ülevaate Eesti kunstiakadeemia finantsseisundist ja jätkusuutlikkusest möödunud aasta lõpu seisuga, samuti kujunevast finantsseisundist ja tegevuse jätkusuutlikkusest uue õppehoone rajamise ajal ja pärast hoone valmimist.

Akadeemia maksevõimelisus madal ja tekkimas maksevõimetus

Aruande kohaselt on ülikooli lühiajaline ja pikaajaline maksevõimelisus 31. detsembri seisuga madal ning finantsprognoosid perioodi 2012–2016 kohta – kavandatava uue õppehoone rajamise ajal ja vahetult pärast seda – liialt optimistlikud. Aruande kohaselt kujuneb ülikoolil aastatel 2012–2016 oluline tegevuskahjum. Prognoositava tegevusstsenaariumi järgi tekib kunstiakadeemial aastatel 2012–2016 pidev maksevõimetus.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo sõnul on tema prioriteediks kõrgema kunstihariduse kestmine. „Parim, kui seda kannaks Eesti kunstiakadeemia. Selleks ootan Eesti kunstiakadeemialt tasakaalukalt ja koostöös, ent viivitamata leitavat lahendit, mis oleks kooskõlas meie võimaluste ja meie tegelike vajadustega.”

Haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Andres Koppel leiab, et akadeemia uue hoone ehitamiseks tehtud plaanid on muutnud ülikooli olukorra kahetsusväärselt keeruliseks. „Samas on olukord pärast põhjalikku analüüsi selgem nii ministeeriumile kui loodetavasti ka kunstiakadeemia juhtkonnale. Kõrgema kunstihariduse jätkusuutlikkusega seotud probleeme arutame juba järgmisel teisipäeval, mil ka ülikooli juhtkond on saanud materjalidega tutvuda.”

Delfi

Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt