Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Nädalavahetus toob lund, uus nädal üle kümne kraadi sooja

Nädalavahetuseks on Eestis oodata väheste plusskraadidega lörtsist ilma, ent pühapäeval võib Virumaal sadada ka lund. Uus nädal toob aga enam kui kümme kraadi sooja.


Homme liigub madalrõhkkond kiiresti üle Karjala kagusse ja selle lääneserva mööda liikuvaist pilvedest võib öösel Virumaal ka veidi lörtsi ja vihma sadada. Päev on suuremal osal päikeseline. Puhub puhanguline lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +3, päeval +3 kuni +8 kraadi.

Laupäeval öösel liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. On sajuta ja vaikne. Selgineva taeva all langeb õhutemperatuur öösel 0 kuni -6 kraadini. Päeval laieneb madalrõhulohk üle Soome lahe ja selle sajupilved toovad veidi lörtsi ja vihma. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on +2 kuni +6 kraadi.

Pühapäeval liigub madalrõhkkond Soomest kagusse. Sajab lörtsi ja vihma, Virumaal võib ka lund tulla. Puhub tugev lääne- ja loodetuul. Pärastlõunal tsükloni kaugenedes sajuhood harvenevad ja põhja poolt alates taevas selgineb ning tuul pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +3, päeval 0 kuni +5 kraadi.

Esmaspäeval liigub kõrgrõhuhari üle Eesti. Ilm on rahulik. Taanduva madalrõhkkonna järel tuleb põhjakaarest külmemat õhku ja öösel langeb õhutemperatuur 0 kuni -6 kraadini. Päeva jooksul kattub taevas õhukese pilvekihiga, kuid ilm püsib sajuta. Õhutemperatuur on +1 kuni +6 kraadi.

Järgnevail päevil liiguvad loodevoolus üksteise järel sajusema ilmaga madalrõhulohud ja selgema taevaga kõrgrõhuharjad üle Läänemere idakalda. Väga kiire õhuvoolu tõttu võib nende üleminekus ette tulla ajalisi nihkeid ja vastavalt sellele ka ilm muutuda.

Teisipäeval liigub üks madalrõhkkond Skandinaavia põhjaaladelt kagusse ning toob lörtsi ja vihma. Puhub tugev läänekaare tuul. Päevaks sajupilved eemalduvad. Õhtul läheneb aga Soomest juba uus tsüklon ühes sajupilvedega. Õhutemperatuur öösel -1 kuni +4, päeval +4 kuni +9, kohati tõuseb üle +10 kraadi.

Kolmapäeva öösel eemaldub tsüklon ühes sadudega Venemaale ning selle järel kiirustab väike kõrgrõhuhari üle Eesti ning muudab taeva lühiajaliselt selgemaks. Õhtul aga laieneb Läänemere äärde madalrõhuala serv ja pilvekiht muutub taas paksemaks. Puhub läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, päeval +2 kuni +8 kraadi.

Neljapäeval liigub madalrõhkkond Skandinaavia põhjaosast Karjalasse ja selle lõunaserva mööda liiguvad üle Eesti lörtsi- ja vihmahood. Läänekaare tuule iilid võivad rannikul 20 m/s tõusta. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +3, päeval +3 kuni +8 kraadi.

Delfi

Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt