Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Nädalavahetusel tuleb jahe ilm hoovihmade ja äiksega

Nädalavahetusel teeb Eestis ilma üle Eesti Soome ja seejärel Rootsi suunduv sademeterohke tsüklon. Nii on Eestis nädalavahetusel jahe ilm koos hoovihmade ja äiksega.


Laupäeva öö on pilves ja vihmane. Sadu on paiguti tugev ja mõnel pool võib olla ka äikest. Puhub idatuul 8-13, põhjarannikul puhanguti 18 m/s, saartel loodetuul 7-13 m/s. Hommikuks pöördub tuul Lõuna-Eestis edelasse 7-13 m/s. Õhutemperatuur on 7 kuni 10 kraadi.

Päev tuleb pilves selgimistega ja hoovihmadega. Puhub kagu- ja lõunatuul 6-10, rannikul puhanguti 14, Lääne-Eestis lõuna- ja edelatuul 8-13, saartel puhanguti 18 m/s. Õhutemperatuur on 9 kuni 14 kraadi.

Pühapäeva öösel on pilvi vähem ja hoovihm kohatine, päeval on pilvisem ja paljudes kohtades sajab hoovihma, võimalik äike. Öösel tuul vaibub ja päeval puhub mõõdukas edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8, päeval 10 kuni 15 kraadi.

Esmaspäeval ja teisipäeval jääb Eesti laguneva madalrõhuala lääne-idasuunalisse väheaktiivsesse vööndisse, kuhu teisipäeval kiilub lõhiajaliselt ida poolt kuivema ilmaga kõrgrõhuhari..

Ööd on selgemad ja olulise sajuta ning taas suureneb öökülmaoht. Päevasel ajal sajab mitmel pool hoovihma, kuid sajuhulk on väike. Tuul on nõrk ja muutlik. Õhutemperatuur on öösiti 2 kuni 8, maapinnal kohati 0 kuni -2, päevasel ajal 13 kuni 17 kraadi.

Kolmapäeval läheneb lõuna poolt juba uus madalrõhkkond, mis veidi idapoolsemat trajektooripidi põhja suundub. On pilves ja vihmane mõõduka põhjakaare tuulega ilm. Sooja öösel 4 kuni 10, päeval 11 kuni 16 kraadi.

Võib juhtuda, et neljapäeval ja reedel tugevneb kõrgrõhuala mõju ja ilm muutub kuivemaks, kuid samapalju so 50 protsendi ulatuses on võimalik sajuhoogudega madalrõhuala püsimine. Sooja on öösel 4 kuni 9, päeval 14 kuni 18, kuivema variandi korral kuni 20 kraadi.

Delfi


Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt