Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised :: Tõsiselt tähtsast

Neljast kodusünnitusest kaks lõppes vastsündinu surmaga

Viimase nelja aasta jooksul on Ida-Tallinna Keskhaiglas dokumenteeritud kodusünnitusest kaks lõppenud vastsündinu surmaga, ühes vajas erakorralist günekoloogilist abi ka ema.


Ajalehe Meditsiiniuudiste andmetel olid kõik neli 2007., 2009. 2010. ja 2011. aastatel toimunud kodusünnitust planeeritud ja nende juures viibis ka ämmaemand. Kõik kodusünnitustel assisteerinud ämmaemandad on kutsutud augustikuus asjast aru andma terviseametisse.

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) juhatuse esimees Ralf Allikvee pöördus tervishoiupoliitika eest vastutavate juhtide poole sooviga saada seisukoht kodusünnitusel ohtu seatud ja ITK-s elule aidatud vastsündinu juhtumile.

Tegemist oli planeeritud assisteerimata koduse sünnitusega, mille järgselt jõudis vastsündinud poeglaps kahe tunni vanusena üliraskes seisundis keskhaiglasse. ITK leiab, et vanemad seadsid selle lapse elu kodus sünnitamise ja ebaõigete võtete kasutamisega teadlikult ohtu.

Allikvee nentis 30. mail saadetud pöördumises, et vanemad on kohustatud oma lapse elu ja tervise eest vastutama ning nende käitumine ei tohi last kahjustada ja lapse elu ohtu seada.

„Millal kavandatakse välja töötada ja kehtestada kodusünnitust reguleerivad õigusaktid, mis võimaldaksid pakkuda kodusünnitajatele adekvaatset meditsiinilist abi,“ küsis Allikvee pöördumises, „et vältida analoogsete või ka võimalike vastsündinu või ema surmaga lõppevate juhtumite kordumist.“ Lisaks palus ITK juht vastust küsimusele, millal ja kas on kavas alustada laiapõhjalist ühiskondlikku diskussiooni kodusünnituse ja selle ohutuse teemadel.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt