Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Nord Stream teeb uuringuid kahe uue gaasitoru rajamiseks Läänemerre

Venemaa ja Euroopa Liidu vahel gaasujuhet opereeriv Nord Stream alustab lähiajal kaheksa kuu pikkusi tasuvus- ja Läänemere keskkonnauuringuid, eesmärgiga rajada veel kaks 1224 kilomeetri pikkust gaasijuhet.


Ametlikust ettevõtte pressiteatest selgub, et torujuhtme aktsionärid on palunud ettevõttel teostada tasuvusuuring võimaluste osas, mille abil suurendada maagaasi transpordi mahtusid Venemaalt Euroopa Liitu Läänemere kaudu.
Järgneva kaheksa kuu jooksul koostab Nord Stream erinevate kriteeriumide alusel hinnangu, kuni kahe potentsiaalse lisajuhtme rajamise kohta. Arvesse võetakse tehnilisi, trassivalikuga seotud, keskkonnaalaseid ning finantseerimislahendusi.

Torujuhtme rajamiseks vajalike tasuvus- ja keskkonnauuringutega tegeleva konsultatsioonifirma Ramboll kirjast selgub, et Nord Streami uute gaasijuhtmete teostatvusuuringu läbiviimiseks ning gaasitrassi koridoride võimalike asukohtade väljapakkumiseks on kõigepealt vaja koostada ülevaade võimalikest piirangutest Läänemeres.

Töösse lähevad kahe uue torujuhtme rajamise võimaluste uuringud, arvestades vajalikke tehnilisi lahendusi, gaasitrassi koridoride võimalikke alternatiive, keskkonnakaitselisi tingimusi ning projekti eeldatavat maksumust.

Nord Stream AG peakontoriga Šveitsis, on rahvusvaheline viiest suurfirmast koosnev konsortsium, mis asutati 2005. aastal selleks, et planeerida, ehitada ja hiljem opereerida kaht läbi Läänemere kulgevat 1224 km pikkust maagaasi juhet.

2012. aastal on gaasijuhe täies ulatuses töös ning kaheosaline gaasijuhe on võimelin transportima umbes 55 mkm gaasi aastas – see on piisav maht selleks, et rahuldada rohkem kui 26 miljardi Euroopa majapidamise gaasivajadust. Nord Stream on planeerinud gaasijuhtme toimimisajaks vähemalt 50 aastat.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt