Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

E-pilet arvutab ühissõiduki kasutajale soodsaima hinna

Tallinna linnavalitsus võtab homme vastu uue ühissõidukites sõidu eest tasumise korra, mis näeb muuhulgas ette ka e-pileti süsteemi rakendamise.


Määrus peaks jõustuma tänavu 21. septembril ning see toob lähitulevikus kaasa harjumuspäraste paberpiletite kadumise. 21. septembrist kehtivad ajutiselt kolm piletisüsteemi: paberpiletid, ID-piletid ja e-piletid.

Kõik pabertalongid ja tunnipiletid kehtivad kuni selle aasta lõpuni. Sõidukaardid kehtivad samuti aasta lõpuni või nendele märgitud kuupäeva lõpuni. Uuest aastast toimivad ühissõidukites ID- ja e-pileti süsteemid.

Peamiseks sõidu eest tasumise vahendiks jääb kava kohaselt kontaktivaba e-kaart. E-kaardile saab laadida raha ja pileteid ning salvestada sõidusoodustusi. E-kaart võib olla nii isikustatud ehk nimeline kui ka isikustamata. Isikustatud e-kaart võimaldab sõidusoodustuse saamist ning on seotud kasutaja isikukoodiga.

Kontaktivaba kaardi hea omadus on see, et ta arvutab tihedal kasutamisel ise sõitjale soodsaima piletihinna arvutama. Ehk kui ühe päeva jooksul ostetud tunnipiletite maksumus ületab ühe päeva kaardi maksumuse, siis müüakse sõitjale ühe päeva kaart.

Kui näiteks sõitja ostab mitmel erineval tunnil tunnipileti, siis esimese kahe pileti eest kasseeritakse täishind ehk 1.10 pileti eest. Kolmanda tunnipileti eest tuleb maksta vaid 80 senti ning järgmiste eest üldse mitte midagi. Seda seetõttu, et süsteem arvutab tunnipiletite hinna kolme-euroseks päevapiletiks ümber ja sõitjal pole vaja selle hinnast rohkem maksta.

Postimees


Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt