Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised :: Reaalne elu

Saare maakonna tuuleenergia planeering jäi kooskõlastuseta

Keskkonnamõju hindamise tulemusel otsustas keskkonnaamet jätta kooskõlastamata Saare maakonna tuuleenergeetika teemaplaneeringu, kuna leiti mitmeid puudusi ja negatiivseid mõjusid.


Ameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni osakonna juhataja Kaja Lotman põhjendas Saare maavalitsusele saadetud kirjas kooskõlastamata jätmist sellega, et keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruanne ei vasta osaliselt programmile, mistõttu on hindamisel tehtud vigu, mis võivad mõjutada tulemuste objektiivsust, vahendab Saarte Hääl.Lotmani sõnul kattuvad mitmed arendusalad ja arenduspiirkonnad kaitstavate loodusobjektide asukohaga või paiknevad nende vahetus läheduses ja seega võivad mõjutada negatiivselt kaitstavate loodusobjektide soodsa seisundi tagamist. Lisaks on hindamata kavandatava tuuleenergeetika alase tegevuse mõju Natura 2000 võrgustiku ala terviklikkusele ja ala kaitseeesmärkidele arendusalade lõikes.

Spetsialistide hinnangul on selgusetu, kas ja millises mahus loob planeering eeldused arengukavades seatud eesmärkide täitmiseks ja millised on tingimused tuulikuparkide liitumiseks elektrivõrguga juhul, kui arengukavades seatud eesmärgid on täidetud. Ameti hinnangul on üle rõhutatud ka liigikaitse ja alahinnatud kliimamuutuste ohjamisvajadusest tulenevad eesmärgid.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt