Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Tallinn saab uue maailmatasemel ratsaspordibaasi

Tallinna Ratsaspordibaasi arhitektuurikonkursi võitjaks valiti Arhitektuuribüroo Pluss kavand, mille kontseptsiooni lõid arhitektid Indrek Allmann ja Indrek Suigusaar. Kaasautoriteks olid Jaan Jagomägi, Rene Sauemägi ning Armin Valter.


„Arhitektuurikonkursi eesmärk oli kujundada oma aja ära elanud kompleksi asemele rahvusvahelistele nõuetele vastav ratsaspordikeskus koos vajalike hoonete ning taristuga," ütles Ratsaspordibaasi haldava ja konkursi korraldanud Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja. „Võidutööd vaadates on selge, et konkurss täitis oma ülesande väga hästi. Näiteks näeb uue ratsabaasi valmides linnaehituslik lahend ette mustamäelastele lühima tee avamist merele - piirkonda rajatakse kergliiklusteede võrgustik, kuhu on oodatud nii jalakäijad kui ka ratsanikud."

„Täna on Tallinna Ratsaspordibaas linnaruumiliselt hästi hoitud saladus. Vähesed teavad, mis paikneb selles kasesalus loomaaia kõrval, veelgi vähesemad on seal kunagi käinud," sõnas konkursi võitnud arhitektuuribüroo juhtivarhitekt Indrek Allmann. „Meie konkursitöö üheks peamiseks eesmärgiks oligi sellise hetkeolukorra muutmine, avada Ratsabaasi saladus ilmarahvale."

Allmanni sõnul kasutati projekti puhul materjalipõhist kontseptsiooni ning ala jaotati tinglikult kolme materjali vahel - puit, betoon ja klaas. „Ratsabaas on puidust, samuti on puidust Paldiski maantee äärsed ärihooned. Ala kirdenurgas paiknev hoonestus on kavandatud puhtast betoonist väliskestaga, saavutamaks mõttelist kontakti Vabaõhumuuseumi tee korterelamutega. Dominantseks materjaliks jääb puit, saavutades seeläbi sidususe loomaaia ja Veskimetsa elurajooni vahel."

Tallinna linna ja Eesti Ratsaspordi Liidu vahel sõlmitud hoonestusõiguse lepingu järgi on projekti valmimiseks aega 8 aastat, kokku projekteeritavat pinda 52 000 m2. Esimese etapi - maneežide, veterinaarkeskuse, tallide, kontori-, koolitus- ja müügipindade, välisväljakute ning kõige sinna juurde kuuluva ehitus peaks algama juba 2013. aastal.

Delfi

Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt