Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Üllatus: pronksiöö mõjus Eesti kaupadele nagu turundustrikk

Solvunud venelased lubasid loobuda Eesti kaupadest, kuid hakkasid neid ostma rohkem.


Viis aastat pärast pronksiööd statistikat sirvides jääb mulje, et rahutused toimusid hoopis Helsingis, mitte Tallinnas. Majanduskriisi haripunktil 2009. aastal kukkus Soome eksport Venemaale ligi poole võrra, Eestis aga vaid kolmandiku. Lätlased, kes muutusid üle öö Venemaal kirutud Baltikumi nn esifašistidest Moskva lemmiklapseks, kukkusid pea sama palju kui eestlased.


Patriootlikult meelestatud Venemaa kaupmees riputas pärast Tallinna sündmusi oma kaupluse uksele sildi, et ta Eesti kaupu ei müü. Üks Eesti ettevõtja teise järel teatas, et ebaedu tuleb just sambateisaldamisest. Kui märatsejad olid Tallinna südalinnas vitriinid segi peksnud ja Kremli-meelne noorteühendus piiras Eesti saatkonnahoonet Moskvas, tundus, et meie jaoks ei hakka enam isegi päike idast tõusma.


Kriitilisel 2007. aastal kasvas Eesti kaupade eksport Venemaale 15 protsendi võrra. Lätlased olid edukamad ja kasvatasid oma idaeksporti veerandi võrra. Kuid absoluutarvudes jäi Läti eksport Venemaale Eestiga võrreldes sellegipoolest enam kui viiendiku väiksemaks.


2008. aastal oli aga Eesti meie kahe lähima naabriga võrreldes edukaim Venemaale ekspordi kasvataja. Läti ja Soome oma kasvas kumbki 13 protsendi võrra, Eesti eksport aga isegi viiendiku.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt