Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

USA senat huvitus Facebooki parooli nõudvatest ülemustest

Kaks Ameerika Ühendriikide Demokraatliku Parteisse kuuluvat senaatorit Chuck Schumer ja Richard Blumenthal on huvitunud korduvatest juhtumitest kui tööandjad on nõudnud potensiaalsetelt ja juba ametisolevatelt töötajatelt menukas suhtlusvõrgustikus Facebookis olevate isiklike kontode paroole.


Murelikud USA ülemkoja liikmed pöördusid justiitsministeeriumi ja Võrdse tööhõive võimaluste komisjoni (EEOC) palvega kontrollida tööandjate poolt tehtavate selliste nõudmiste seaduslikkust, kirjutab infoagentuur Associated Press.

Varem on Ühendriikide meedia teatanud mitmest sarnasest juhtumist kui kompaniid on palunud oma töötajatel või töövõtu konkursil osalevatelt inimestelt märkida ära andmed nende sotsiaalportaali kontole sisenemiseks. Tavaliselt oli selle nõude põhjuseks see, et kõik või osa kontol olevast infost oli võõrastele kättesaamatu.

Facebook avaldas postituse, milles tuletas oma kasutajatele meelde, et nad ei pea oma kasutajatunnuseid ja paroole kellegile võõrale edasi andma, sest see seab nende ja sõprade kontode turvalisuses ohtu.

Sealjuures „Näoraamat“ kinnitas, et võtab tarvidusele „meetmed“ oma kasutajate turvalisuse tagamiseks ning ei välista ka kohtu poole pöördumist. Samas, nagu märgib portaal Mashable, hiljem kompanii pehmendas oma seisukohta ja teatas, et ei kavatse lähiajal ühegi tööandja vastu hagi esitada.

Delfi

Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt