Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised :: Tõsiselt tähtsast

Vaher: jaaniõhtu ei anna "luba" alkoholiga liialdamiseks

Siseminister Ken-Marti Vaher nentis, et kahjuks kiputakse mingil põhjusel arvama, et jaaniõhtu justkui annab "loa" alkoholiga liialdada. Sellise suhtumise tulemus on paraku kaotatud inimelude näol väga kurb.



Delfi küsis viimasel ajal suurenenud liiklusõnnetuste arvu valguses siseminister Vaherilt, milline on siseministeeriumi ennetav tegevus, et enne pikka jaaninädalavahetust oleks maanteedel liiklemine ohutu ja inimesed ei asuks ebakaines olekus rooli.

"Tavalisel päeval jääb Eesti teedel autoroolis vahele keskmiselt 242 kiiruseületajat ja 18 joobes juhti. Aga kui palju on neid, kes vahele ei jää? Ei pruugi rääkidagi, et joobes juhid põhjustavad laias laastus kolmandiku liiklussurmadest. Või et vähemalt iga teine uppunu on alkoholi tarvitanud ja 90 protsenti tapmistest pannakse toime purjus peaga, sest statistikat vaatamatagi on selge, milline osa alkoholil õnnetuste ja kuritegude toimumises on," selgitas siseminister.

"Ees on jaanipäev ja pikk nädalavahetus. Millegipärast kiputakse arvama, nagu annaks just jaaniõhtu kõigist teistest pühadest enam põhjust, isegi „loa“ alkoholiga liialdada. Ja tulemus - 2008. aastal kaotas 23. ja 24. juunil õnnetustes ja kuritegudes elu kolm, 2009. aastal kaheksa ja eelmisel aastal kuus inimest," jätkas ta.

"Mida saame siit järeldada? Kõige parem oleks, kui igale jaanipeolisele saaks anda politseiniku tasuta kaasa, kes aitaks inimestel säilitada kainet mõistust ja hoiaks neid pahandustest eemale. Tegelikult seda muidugi teha ei saa - see oleks ju absurdne!" nentis Vaher.

Siseministri sõnul on politseinikud jaanipäeva aegu küll väljas suuremate jõududega nii maanteedel kiirust mõõtmas kui üle Eesti toimuvatel üritustel kontrollimas, et alaealised ei tarvitaks alkoholi ja täiskasvanud ei istuks alkoholi tarvitanuna autorooli.

"Kuku raadio jätkab juba 15. aastat selge grupijuhi kampaaniat, mille käigus on tänavu üle 2100 inimese võtnud endale kohustuse jääda jaanilaupäeval ja jaanipäeval kaineks autojuhiks ning hoolitseda selle eest, et ka teised istuksid autorooli ainult kainelt. Samalaadset sõnumit nagu autojuhtimise puhul kannab ka päästeameti käivitatud veeohutuskampaania, et inimesed ei läheks joobespäi ujuma ega lubaks vette ka teisi. Terve suve kestev kampaania, millega on kaasa tulnud ka alkoholitootjad, jaemüüjad ja maaletoojad, on suunatud eeskätt noortele vee ääres pidutsevatele seltskondadele, kuna mullusuvised andmed näitavad, et just 20-30-aastased alkoholi tarvitanud inimesed satuvad veeõnnetustesse sagedamini kui teised," lausus IRLi poliitik.

Vaher kinnitas, et algaval pikal nädalavahetusel hoiab veeliiklusel silma peal veepolitsei, kontrollides muu hulgas ka väikesaari, kus inimesed käivad jaanipäeva tähistamas.

"Kuid kohtades, kuhu politseinike silm ei näe, peavad kaine mõistuse säilitaja rolli ikkagi enda kanda võtma pidulised ise. Meist keegi ju ei taha, et algavad pühad jääksid meile või mõnele meie sõbrale viimaseks," sõnas sisminister Vaher lõpetuseks.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt