Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Varahommikul sai vaadata Veenust üle Päikese liikumas

Täna varahommikul alates päikesetõusust ehk kella neljast kuni kella kaheksani sai Eestis näha haruldast sündmust, mida praegu Maal elavad inimesed enam ei näe, ehk seda, kuidas planeet Veenus liikus üle Päikese.


Kuna Päike on liiga hele, et sündmust palja silmaga ohutult jälgida saaks, sai seda Tallinnas vaadelda Linnahalli promenaadil ja Tartus Toomemäel toomkiriku põhjatornis ning hiljem ka tähetornis.

Astronoomiahuviliste ühenduse Ridamus esindaja Martin Vällik ütles Delfile, et juba kella viie ajal oli Linnahalli katuselt läbi käinud üle saja huvilise, kes soovisid vaadata, kuidas Veenus üle Päikese liigub.

Põneva sündmuse kohta saatis Delfile pilte ka loodusfotograaf Tiit Kaljuste, kes jälgis Veenust Haapsalus ning piltide tegemisel kasutas filtrina enda sõnul tavalist CD-d.

Poole kuue ajal jõudis Linnahalli katusele Delfi fotograaf, kelle sõnul oli taevas võrdlemisi pilves ja kuigi kõik katusel olnud kinnitasid, et nad on juba paar korda Päikest koos Veenusega näinud, siis olid need nägemiskorrad siiski üürikesed. Sestap olidki katusel olijad ootamas ja lootmas, et tekib mõni pilveauguke.
Fotograafi sõnul tuli tal seda hetke oodata tund aega. Aga kui Päike pilve vahelt välja tuli, oli elevust Linnahalli katusel küllaga. Seda elevust on ka piltide peal näha.

Veenus, mis paistis Päikese peal väikse musta täpina, liikus Päikese serva poole ning kella kaheksaks oli vaatemäng läbi. Fotograaf märkis, et publikuks oli end paberile kirja märkinud üle 110 inimese. Ning ürituse lõpu poole tuli kohale ka EELK peapiiskop Andres Põder, kes samuti kiirelt taevasse vaatas.

Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt