Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised ::

Venemaa tugevdab Läänemere piirkonnas relvastust

Venemaa teatas Lääne sõjaväeringkonda oma moodsaimate õhutõrje raketikomplekside S-400 Triumf paigutamisest.


Raketisüsteemi paigutamisest teatanud Lääne sõjaväeringkonna komandör Arkadi Bahhin ei täpsustanud, kus täpsemalt relvastus üles seatakse, vahendas uudisteagentuur RIA Novosti.

Balti laevastiku juhataja viitseadmiral Viktor Tširkov ütles aga möödunud kuul, et sama tüüpi raketikompleksid viiakse Poola ja Leeduga piirnevasse Kaliningradi oblastisse.

Mullu novembris ähvardas Venemaa president Dmitri Medvedev paigutada riigi lääne- ja lõunaossa, kaasa arvatud Kaliningradi oblastisse ka Iskander-tüüpi raketid, kui lääneriigid ei loobu kavast paigutada raketikilbi osi Ida-Euroopasse. Seni pole seda tüüpi rakette Kaliningradi veel viidud.

Praegu on Vene armee relvastuses kaks S-400 raketikomplekside polku, mis paiknevad Moskva ümbruses. Paljud eksperdid peavad seejuures S-400 maailma kõige võimekamaks õhutõrje raketisüsteemiks.

Venemaa on viimastel aastatel märgatavalt tugevdanud oma sõjalisi jõude Lääne sõjaväeringkonnas. Mullu Soomes avaldatud Venemaa relvajõude puudutava raporti kohaselt asub kolmandik Vene relvajõududest selles sõjaväeringkonnas, mille väekoondise vastutusalasse kuuluvad ka Moskva ja Peterburi.

Postimees
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt